Loading

Mobility Project

I Liceum Ogólnokształcące w Głownie uczestniczy w projekcie pt. „My big, PolGreek trip”, realizowanego w ramach projektu „Ponadnarodowa mobilność uczniów” finansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego. Realizacja całego projektu została zaplanowana od 04.04. 2022r. do 03.10. 2022r., a w terminie 05.06.2022 – 18.06.2022, odbędzie się mobilność uczniów I Liceum Ogólnokształcącego do Grecji.

Organizacją przyjmującą będzie prywatna szkoła PLATON zlokalizowana w miejscowości Ganochora w pobliżu Katerini w Grecji.

Celem projektu jest wzmocnienie kompetencji kluczowych, poznanie i zrozumienie nowej kultury oraz pogłębienie poczucia tożsamości europejskiej, rozszerzenie swojej wiedzy dotyczącej nowych mediów, narzędzi cyfrowych i ich praktycznych zastosowań.

Głównym efektem materialnym projektu będzie stworzenie bloga o tematyce podróżniczej w języku polskim, greckim oraz angielskim. Uczniowie będą pracować w zespołach międzynarodowych.

W projekcie weźmie udział 20 uczniów I Liceum Ogólnokształcącego w Głownie, którzy zostaną wyłonieni w procedurze rekrutacyjnej.

Dofinansowanie projektu z UE wynosi 169 530,00 PLN